Spotkanie firm rodzinnych podsumowanie

Szanowni Państwo,

 

W imieniu nowo powstałego zespołu ds. firm rodzinnych przy Regionalnej Izbie Gospodarczej pragniemy bardzo serdecznie podziękować za udział w pierwszym spotkaniu firm rodzinnych które miało miejsce w dniu 14 kwietnia 2016 roku. Jesteśmy przekonani, że to dobry początek nawiązywani nowych znajomości biznesowych wśród firm rodzinnych ze Śląska. Celem nowej komórki przy RIG jest zbudowanie prężnego i kooperującego ze sobą środowiska firm rodzinnych. Kolejne spotkanie planujemy przed rozpoczęciem lata, a więc tuż przed odpoczynkiem! Jednocześnie czekamy na Państwa pomysły i idee które można przedstawiać na kolejnych spotkaniach.

 Pragnę tylko przypomnieć, że naszymi wspaniałymi prelegentami na pierwszym spotkaniu byli:

 ANNA SYPEK – DYREKTOR DS. ROZWOJU DPM, HEAD HUNTER 

– z prezentacją  „Wizerunku Firm Rodzinnych na rynku pracy” – temat obecny w każdej organizacji, który jest niewystarczająco doceniany.  W trakcie spotkania zostały przedstawione podstawowe wskazówki jak dbać o wizerunek pracodawcy z perspektywy procesów HR prowadzonych w firmie – zaczynając od procesu rekrutacji a kończąc na wywiadzie prowadzonym z odchodzącym pracownikiem. Kontakt: e-mail asypek@dpm.com.pl, www.dpm.com.pl

 DR ANNA SYREK-KOSOWSKA – CENIONY PSYCHOLOG BIZNESU, EXECUTIVE COACH I SUPERWIZOR COACHINGU (CSA, EMCC, ICF APP. IZBA COACHINGU)przedstawiła prezentację na temat: „Psychologicznych aspektów zarządzania rosnącą złożonością biznesu”, w trakcie której przedstawione zostały teoretyczne i praktyczne wskazówki dotyczące rozumienia cyklu życia organizacji oraz zdolności właścicieli i menedżerów do zarządzania

i podejmowania decyzji w sytuacji niepewności i zmiany związanej z rosnącą złożonością biznesu, który się dynamicznie rozwija.

Kontakt: e-mail: asyrekkosowska@askexpert.plwww.askexpert.pl

 

TADEUSZ BIEDZKI  – KONSUL HONOROWY REPUBLIKI ŁOTEWSKIEJ,PRZEDSIĘBIORCA, PODRÓŻNIK, PISARZ, autor nagradzanych książek podróżniczych, w tym najnowszej „W piekle eboli”. W latach 70. i 80. dziennikarz „Polityki” i „Przeglądu Tygodniowego”, później redaktor naczelny „Trybuny Śląskiej”.Michał Ogórek powiedział o nim: ,,Biedzki jedzie do Mali jak do Malinowa. Afrykanów traktuje bez taryfy ulgowej, bez złudzeń, ale i bez uprzedzeń. Nie podróżuje po żadnym Czarnym Lądzie – on chodzi po ziemi.”

Mamy nadzieję, że wieczór spełnił Państwa oczekiwania i będzie początkiem inspirujących spotkań !